Oracle w NASK-u

Oracle zawarł umowę z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK), na dostawę bazy danych Oracle9i oraz serwera aplikacji Oracle9iAS. Platforma ta ma pomóc w utworzeniu kompleksowego systemu rejestracji i utrzymania domen internetowych - KERT-W i KERT-OD.

Oracle zawarł umowę z Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK), na dostawę bazy danych Oracle9i oraz serwera aplikacji Oracle9iAS. Platforma ta ma pomóc w utworzeniu kompleksowego systemu rejestracji i utrzymania domen internetowych - KERT-W i KERT-OD. Nowy system zacznie działać najprawdopodobniej w styczniu 2002 r.

Od kwietnia 2000 r. działa już w NASK-u pierwsza wersja systemu KERT, w oparciu o system bazodanowy. Wersje rozszerzone, czyli KERT-W i KERT-OD zawierać będą pełną obsługę procesu zdalnej rejestracji przez klienta domeny z wykorzystaniem technologii Oracle9iAS. System rejestracji domen w NASK-u zostanie wzbogacony o element pozwalający klientom na zautomatyzowany kontakt z NASK-iem, bez konieczności korzystania z faksu czy telefonu. Rejestracja domen należących do grupy narodowej .pl odbywać będzie się w pełni drogą internetową, a opłaty za korzystanie z domeny dokonywane będą kartami kredytowymi przy współpracy PolCardu. Zarządzanie i administrowanie domenami, np. zmiana danych adresowych użytkownika domeny, możliwe będzie również w systemie online. Właściciel domeny otrzyma w tym celu odpowiedni identyfikator i hasło dostępu.

Zobacz również:

  • Ericsson i Apple doszły do porozumienia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200