Oracle rusza z ERP

Jeden z największych światowych dostawców systemów zarządzania bazami danych koncentruje się na aplikacjach dla przedsiębiorstw.

Jeden z największych światowych dostawców systemów zarządzania bazami danych koncentruje się na aplikacjach dla przedsiębiorstw.

Kwietniowa premiera Oracle Applications ma podkreślić zaangażowanie firmy specjalizującej się dotychczas w Polsce w sprzedaży baz danych i narzędzi programistycznych w działalność na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw. Według przedstawicieli Oracle Polska, promowana obecnie na polskim rynku wersja 10.7 systemu Oracle Applications jest zestawem modułów, bardziej niż dotychczas dostosowanym do możliwości, jakie daje praca grupowa, w tym zdalna poprzez Internet. Oprogramowanie oparto na języku Java, dzięki czemu system współpracuje z każdą platformą, mającą wirtualną maszynę Javy.

Pracownicy Oracle Polska wskazują na znaczne ułatwienie, jakie nowa wersja daje firmom prowadzącym działalność handlową. Usprawniony system komunikacyjny Oracle Applications pozwala łatwiej niż dotychczas udostępniać dane handlowców w różnych regionach na potrzeby centrali firmy, przy okazji aktualizując zawartość określonych baz. "Wystarczy krótkie połączenie się za pomocą telefonu komórkowego, aby uaktualnić zawartość bazy danych. W nowej wersji ten mechanizm został w znacznym stopniu poprawiony" - mówi Norbert Biedrzycki, odpowiedzialny za sektor przemysłowy w Oracle Polska.

Dotychczas zainteresowanie produktami Oracle'a na polskim rynku przejawiało się przede wszystkim w stosowaniu systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych. "W środkowej i wschodniej Europie jest już kilkaset zakończonych wdrożeń naszego systemu, w Polsce na razie tylko cztery. Są to klienci korporacyjni, stosujący aplikacje Oracle'a również poza granicami naszego kraju" - mówi Norbert Biedrzycki. Nową wersję systemu zakupiły Huta Częstochowa, Auchan, Stomil Olsztyn. Poczta Polska zakończyła pilotażowe wdrożenia.

Za swoją główną przewagę konkurencyjną na rynku oprogramowania Oracle uważa zakres swojej oferty, która obejmuje również systemy relacyjnych baz danych, w tym narzędzia do tworzenia hurtowni danych. Te ostatnie są podstawą dla kilku innych działających w Polsce systemów wspomagania zarządzania. Oracle zamierza w tym roku znacznie rozbudować swój dział doradztwa, zwiększając zatrudnienie o kilkanaście osób. W ten sposób firma ma zamiar nadrobić dotychczasową stratę i opóźnienie na rynku rozwiązań dla przedsiębiorstw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200