Oracle prezentuje serwery z procesorami SPARC M7

Procesor SPARC M7 posiada 32 rdzenie, obsłuży 256 wątków i został wyposażony w mechanizmy zabezpieczeń, chroniące sprzętowo pamięć komputera. Procesory M7 będą pracować w najnowszych serwerach m.in. SuperCluster M7.

Oracle prezentuje nową rodzinę systemów SPARC, których podstawą jest procesor SPARC M7, posiadający 32-rdzeniowy i obsługujący 256 wątków przy częstotliwości taktowania 4,1 GHz. Nowe serwery, między innymi SuperCluster M7 oraz SPARC T7 i M7, zaprojektowano z myślą o bezproblemowej integracji z infrastrukturą już działającą w organizacjach. Serwery są wyposażone w zintegrowaną wirtualizację oraz zarządzanie środowiskiem chmury. Procesor zapewnia zgodność z istniejącymi aplikacjami komercyjnymi i niestandardowymi. Zbudowane z procesorów SPARC M7 serwery mogą zawierać od 32 do 512 rdzeni, obsługując od 256 do 4096 wątków i nawet 8 TB pamięci.

Serwery z procesorami SPARC M7

Serwer Oracle M7-16

Najwydajniejszy z nich posiada 512 rdzeni, obsłuży 8TB pamięci RAM. Na zdjęciu maszyna M7-16, wyposażona w 32-rdzeniowe procesory M7 taktowane zegarem 4,16 GHz, do 8TB RAM w modułach 32GB DDR4.

Zabezpieczenia wbudowane w sprzęt

Dzięki możliwościom nowego procesora, systemy Oracle SPARC M7 zostały wyposażone w mechanizmy zabezpieczeń wbudowane w sprzęt (Security in Silicon). Są nimi:

  • Technologia ochrony danych w pamięci operacyjnej (Silicon Secured Memory) – system przeprowadza kontrolę dostępu do danych w pamięci w czasie rzeczywistym, co pomaga chronić system przed włamaniami i wadliwym kodem programów oraz zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność.
  • Sprzętowa akceleracja szyfrowania wbudowana we wszystkie 32 rdzenie. Umożliwia ona ochronę danych w locie bez ograniczania wydajności systemu, obsługuje: AES, Camellia, CRC32c, DES, 3DES, DH, DSA, ECC, MD5, RSA, SHA-1, SHA-224, SHA-256, SHA-384, SHA-512
  • Wbudowany generator liczb losowych (jeden na rdzeń).
  • Sprzętowa obsługa operacji dekompresji danych (osiem jednostek na procesor, każda obsługuje cztery równoległe zapytania z dekompresją danych).
  • Sprzętowe partycjonowanie z elektryczną separacją.
  • Rozszerzony mechanizm wykrywania i korekcji błędów ECC.

Oracle prezentuje serwery z procesorami SPARC M7

Procesor SPARC M7

Serwery oparte na procesorze SPARC M7 są już dostępne w sprzedaży.

Zobacz również:

  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200