Oracle powyżej oczekiwań

W pierwszym kwartale finansowym 2002 r. firma odnotowała przychód w wysokości 2,24 mld USD. Polski oddział Oracle podwoił obroty, uzyskując 46,5 mln zł. przychodu.

Zysk netto koncernu, w zakończonym I kw. finansowym 2002 r., sięgnął 511 mln USD. Zgodnie z oczekiwaniami przychody firmy pozostały prawie na nie zmienionym poziomie i wyniosły 2,24 mld USD (2,26 mld USD w ubiegłym roku). Oracle w skali globalnej zanotował 10-proc. spadek przychodów z licencji (731 mln USD) oraz 4-proc. wzrost przychodu z usług (1,51 mld USD). Wyniki finansowe zarząd firmy podał bez dodatkowych komentarzy. Konferencja prasowa została odwołana z powodu śmierci ośmiu pracowników firmy, którzy zginęli podczas wtorkowego ataku na World Trade Center.

Przychód polskiego oddziału firmy wyniósł 46,5 mln zł, co oznacza dwukrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Ponad 80-proc. ogólnych obrotów stanowiła sprzedaż licencji na oprogramowanie. Firma zwiększyła obecność w sektorze energetyki, telekomunikacji i bankowości. Do najważniejszych kontraktów spółka zalicza m.in. umowy na wdrożenie Systemu Gospodarki Własnej w PKO BP i systemu Oracle E-Business Suite w Ciech SA.

Zobacz również:


TOP 200