Oracle ogłosił wyniki za I kwartał roku finansowego 2001

Wyniki firmy przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street. Dla firmy był to najlepszy I kwartał od sześciu lat.

W zakończonym 31 sierpnia I kwartale roku finansowego 2001 przychody Oracle osiągnęły wartość 2,26 mld USD. Zysk netto wyniósł natomiast 510 mln USD. Oznacza to zdecydowaną poprawę w porównaniu z wynikami, jakie firma osiągnęła w analogicznym okresie ub.r. - przychody wzrosły o 14% (1,98 mld USD), podczas gdy zysk aż o 111% (236,8 mln USD). Wyniki te przewyższyły prognozy analityków z Wall Street.

Sprzedaż aplikacji zwiększyła się w porównaniu z rokiem ubiegłym o 42%, osiągając wartość 156 mln USD, natomiast przychody z baz danych wzrosły o 32% do poziomu 585 mln USD. Całkowita wartość sprzedanych licencji osiągnęła 807 mln USD, co oznacza wzrost o 28%. Największe przychody firma osiągnęła jednak ze świadczenia usług, których wartość wyniosła 1,5 mld USD, czyli o 8% więcej niż przed rokiem.

"Był to najlepszy początek roku finansowego od sześciu lat. Tak dynamiczny wzrost sprzedaży baz danych odzwierciedla naszą coraz silniejszą pozycję w stosunku do IBM-a i Microsoftu. Liczymy, że nasz nowy produkt - pakiet aplikacji Oracle e-Business - przyczyni się do umocnienia naszej pozycji w nowym roku" - powiedział Larry Ellison, dyrektor wykonawczy Oracle'a.

***

Prezes Oracle złożył rezygnację

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200