Oracle oferuje narzędzie HTML5 do budowania mobilnych aplikacji BI

Oracle opracował narzędzie oparte na HTML5, służące do budowania mobilnych aplikacji BI (Business Intelligence). Oprogramowanie nosi nazwę BI Mobile App Designer, jest obsługiwane przez przeglądarkę i pozwala budować aplikacje w oparciu o GUI (graficzny interfejs użytkownika) i z wykorzystaniem technologii „drag-and-drop” (przeciągnij i upuść).

Oracle informuje, że po uruchomieniu oprogramowania BI Mobile App Designer, użytkownicy mogą budować wykresy, tabele i inne typy danych, tworząc w ten sposób mobilne, analityczne aplikacje, przykrojone na miarę aktualnych potrzeb biznesowych.

BI Mobile App Designer bazuje na języku HTML5, dlatego zbudowane przez to narzędzie aplikacje można uruchamiać na mobilnych urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych iOS, Android i Windows Mobile. Użytkownicy mogą udostępniać i współużytkować zbudowane przez siebie aplikacje za pomocą katalogu noszącego nazwę App Library.

Zobacz również:

  • Tylko 1/5 organizacji dojrzale podchodzi do danych

Narzędzie BI Mobile App Designer wchodzi w skład pakietu Business Intelligence Foundation Suite i jest też dołączane (jako opcja BI Mobile) do Oracle BI Enterprise Edition. Oracle pozycjonuje BI Mobile App Designer jako produkt typu “self-service”. Oznacza to, że końcowi użytkownicy mogą z niego korzystać samodzielnie, bez konieczności asysty wykwalifikowanego personelu IT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200