Oracle: nowa wersja Contact Center

Firma udostępniła oprogramowanie multimedialnego centrum kontaktowego opartego na protokole IP, Oracle Contact Center Anywhere 8.1. Oprogramowanie umożliwia pracownikom uzyskanie informacji o kliencie za pomocą różnorodnych kanałów komunikacji, w tym telefonu, poczty elektronicznej, poczty głosowej, faksu, Internetu i systemów IVR. System wykorzystuje oprogramowanie spółki [email protected], przejętej przez Oracle w roku 2006.

Oprogramowanie ma współpracować z rozwiązaniami Oracle, takimi jak Oracle Database 10g i Oracle Fusion Middleware. Obsługa 'cyklu życia klienta' - od pierwszego kontaktu (telefonicznego, pocztą elektroniczną, za pośrednictwem formularza internetowego lub samoobsługowego systemu IVR), do rejestrowania aktywności w systemie CRM - odbywa się z wykorzystaniem systemu Oracle CRM i aplikacji Oracle do analizy danych biznesowych. Contact Center Anywhere 8.1 obsługuje w konfiguracji standardowej integrację połączeń głosowych z wykorzystaniem systemu Siebel CRM.

System udostępnia użytkownikom interfejs graficzny Interaction Manager, który podpowiada pracownikowi kolejne działania, wyświetlając informacje i komunikaty w zależności od bieżącej sytuacji, np. od typu kanału lub klienta. Z kolei interfejs Supervision Manager zawiera narzędzia do bieżącego monitorowania działań pracowników i ruchu oraz system podpowiedzi.

Według Oracle, Contact Center Anywhere ma zapewniać połączenie rozwiązań wykorzystywanych w centrum kontaktowym z systemami CRM i BI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200