Oracle kupuje i-flex solutions

Oracle przejmie większościowy pakiet akcji indyjskiego producenta oprogramowania bankowego i-flex. W ten sposób amerykańska spółka wyraźnie zwiększy kompetencje w dziedzinie rozwiązań dla bankowości.

Decyzję o przejęciu udziałów w spółce z Indii Larry Ellison tłumaczy: - i-flex to najbardziej wzięty producent oprogramowania w branży bankowej, który pozyskał więcej klientów niż jakakolwiek inna firma produkująca oprogramowanie bankowe w ostatnich trzech latach.

Jak podkreśla Ellison, bankowość to branża strategiczna dla Oracle. -Dziewięć z dziesięciu największych banków wykorzystuje nasze aplikacje ERP. W naszej ogólnej strategii aplikacyjnej chodzi o wyjście poza systemy ERP i oferowanie klientom bogatszej funkcjonalności, specyficznej dla branży usług finansowych - w dziedzinie bankowości umożliwi nam to i-flex - zapowiedział Larry Ellison. Oracle oraz i-flex łączy od dawna współpraca technologiczna zaś ich globalnym partnerem pozostanie IBM.

Oracle kupi 41 proc. akcji od Citigroup, a 20 proc. od akcjonariuszy publicznych. Citigroup z i-flex łączy pięcioletnia umowa na dostawę produktów i świadczenie usług.

Od marca br. partnerem technologicznym spółki jest ComputerLand. Na mocy podpisanej wiosną umowy integrator będzie sprzedawał i wdrażał rozwiązania i-flex czyli m.in. system Flexcube, w 16 państwach, w tym: w Polsce, Rosji, państwach bałtyckich i na Ukrainie.

Jak informowaliśmy wcześniej, CL startuje z i-flex w dwóch przetargach na system informatyczny w dwóch rosyjskich bankach znajdujących się w pierwszej dziesiątce na tamtejszym rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200