Oracle kupuje dostawcę systemów do zarządzania projektami

Według ekspertów, przejęcie amerykańskiej spółki Instantis przyczyni się do zaostrzenia konkurencji Oracle z innymi dostawcami rozwiązań klasy PPM, z IBM na czele.

Instantis specjalizuje się w narzędziach wspierających zarządzanie projektami i portfelami projektów. Oprogramowanie może być łatwo integrowane z systemami biznesowymi innych dostawców.

Władze Oracle zapowiadają, że aplikacje Instantis zostaną zintegrowane z oprogramowaniem Oracle Primavera oraz systemami biznesowymi linii Oracle Fusion. Dzięki integracji nowe narzędzia mają wspierać zarządzanie projektami na poziomie operacyjnym i strategicznym. Zapowiadany jest też dalszy rozwój technologii firmy Instantis. Spółka rozwija również aplikacje wspierające pracę zespołową.

Transakcja przejęcia Instantis przez Oracle ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200