Oracle kupuje Virtual Iron

Oracle zamierza przejąć firmę Virtual Iron w celu wzbogacenia swojego oprogramowania wirtualizacji opartego na Xen.

Połączenie hypervisora Oracle i technologii Virtual Iron ma pomóc użytkownikom w optymalizowaniu użytkowania zasobów poprzez bardziej dynamiczne ich zarządzanie; zmniejszeniu poboru mocy przez serwer, z pomocą zautomatyzowanych narzędzi zarządzania zasilaniem, oraz zapewnieniu lepszego wglądu w wydajność serwera i jego wykorzystanie na każdym poziomie.

Platforma zarządzania wirtualizacją serwera Virtual Iron ma stać się częścią linii produktowej Oracle VM i Oracle Enterprise Manager. Przejęcie ma być sfinalizowane latem tego roku.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.

W porównaniu z VMware, Cirix i Microsoft, Oracle jest stosunkowo małym graczem na rynku wirtualizacji serwerów, sprzedającym swój hypervisor i narzędzia zarządzania głównie użytkownikom używającym jej produktów, przede wszystkim bazy danych.

Zarówno Virtual Iron jak Oracle opierają swoje produkty wirtualizacji na Linuksie i hypervisorze open source Xen, ale produkty tych dwóch firm są komplementarne - rozwiązania Virtual Iron zapewniają dynamiczne zarządzanie zasobami i ułatwiają ich wykorzystanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200