Oracle informatyzuje Hortex za 8,5 mln USD

Producent soków i mrożonek owocowo-warzywnych zakończył pierwszy etap wdrażania u siebie systemu informatycznego Oracle E-business Suite. Wartość kontraktu na zaimplementowanie systemu klasy ERP w tym przedsiębiorstwie wynosi 8,5 mln USD.

Oracle Polska zakończył pierwszy, trwający dwa lata, etap wdrażania w Hortex Holding S.A. Zintegrowanego Systemu Informatycznego. Stanowi on część systemu klasy ERP - Oracle E-business Suite. Wartość umowy na kompleksowe wdrożenie systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa opiewa na sumę 8,5 mln USD. Przedstawiciele Hortexu są zdania, że system Oracle pozwolił już zmniejszyć zatrudnienie w dziale informatycznym o 75%. Znacznych redukcji dokonano także w działach finansowym i zaopatrzenia.

Wdrożenie w Horteksie obejmuje wybrane moduły zestawu Oracle E-Business Suite, w tym pakiet Oracle Financials oraz moduł produkcji procesowej Oracle Process Manufacturing (OPM). Nowy system zastąpił sześć systemów starszej generacji, używanych w centrali Horteksu i zakładach produkcyjnych spółki. Nowy sprzęt komputerowy wraz z serwisem zakupiono w Sun Microsystems/COMP, Dell i Hewlett-Packard, zainstalowano serwery Sun Microsystems, zaś stacje robocze pochodzą z firmy Dell.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Kwota wydana przez Hortex na restrukturyzację informatyczną firmy obejmuje ponadto pięcioletni serwis i obsługę techniczną ze strony Oracle. W przyszłości producent soków i mrożonek owocowo-warzywnych nie wyklucza zaimplementowania rozwiązania pozwalającego na możliwość sprzedaży business to business do najważniejszych klientów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200