Oracle i Motorola współpracują nad platformą aplikacji dla urządzeń przenośnych.

Motorola i Oracle zaprezentowały MobileBlueprint Version 1.0, wspólnie opracowaną platformę aplikacji dla urządzeń naręcznych. Ma ona wspomagać tworzenie aplikacji biznesowych dla bezprzewodowych urz...

Motorola i Oracle zaprezentowały MobileBlueprint Version 1.0, wspólnie opracowaną platformę aplikacji dla urządzeń naręcznych. Ma ona wspomagać tworzenie aplikacji biznesowych dla bezprzewodowych urządzeń internetowych. Rozwiązanie ma być gotowe w II kw. przyszłego roku.

Przedstawiciele Motoroli podkreślili, że nowa platforma jest przeznaczona dla przedsiębiorstw, które planują wykorzystywać bezprzewodowe usługi, opierające się na Unixie, w swojej działalności - dla operatorów telekomunikacyjnych, dostawców Internetu i firm.

"Możemy mieć do czynienia z dwoma przypadkami. W pierwszym firma posiada już gotowe rozwiązania i zamierza udostępnić je bezprzewodowo, w drugim - planuje uruchomienie nowych w swojej bezprzewodowej sieci" - tłumaczy Jim DeBelina, szef działu rozwiązań korporacyjnych Motoroli. Dodaje, że "główną zaletą tej platformy jest możliwość jednoczesnego uruchamiania wielu aplikacji i prostego nimi zarządzania".

MobileBlueprint będzie integrować rozwiązania Motoroli Mobile Internet Exchange, w tym WAP Server i Voice Server, TrueSync SyncML Server, z Oracle9i AS Wireless Edition.

Tymczasem Motorola, która znajduje się w czołówce producentów telefonów komórkowych, zawarła z kanadyjską firma Celestica umowę dotyczącą produkcji sprzętu bezprzewodowego. Kontrakt, zawarty na 3 lata, jest szacowany na ok. 1 mld USD. W jego ramach Celestica będzie produkowała w dwóch fabrykach przejętych od Motoroli wybrane modele telefonów komórkowych, urządzeń komunikacyjnych i radiowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200