Oracle: gorączka zakupów trwa

Tydzień temu donosiliśmy o tym, że koncern wyda 219 mln z USD na spółkę MetaSolv. Teraz Oracle informuje o kolejnej akwizycji. Kosztem 440 mln USD firma stanie się właścicielem Stellent Inc. - dostawcy narzędzi klasy CMS.

Kluczowym produktem Stellent jest pakiet Universal Content Management. Zapewnia on kompleksowe zarządzanie dokumentami w przedsiębiorstwie, obejmując obieg dokumentów, pracę grupową, zarządzanie repozytorium czy publikacje informacji w sieci. Stellent oferuje także samodzielne aplikacje z tego zakresu i narzędzia BPM (Business Process Management). Oracle zamierza zintegrować rozwiązania Stellent z własnymi produktami Oracle Content DB.

Szybko sprawdziły się słowa Charlesa Phillipsa, prezesa Oracle, który podczas niedawnej konferencji Oracle OpenWorld zapowiedział, że "strategia wzrostu przez akwizycję będzie kontynuowana". Kilka dni wcześniej koncern poinformował o przejęciu spółki MetaSolv produkującej systemy do zarządzania zasobami i usługami dla operatorów telekomunikacyjnych.

Zobacz również:

  • WordPress Starter ułatwi tworzenie stron internetowych
Aktualizacja: 03 listopada 2006 15:26

Koncern Oracle ogłosił jeszcze jedną transakcję, wzmacniającą jego pozycje w sektorze komunalnym. Do portfela Oracle dołączyła spółka SPL WorldGroup tworzącą oprogramowanie dla dystrybutorów energii. SPL oferuje m.in. systemy CRM i billingowe, aplikacje wspomagające zarządzanie pracownikami w terenie, a także oprogramowanie z zakresu rachunkowości.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200