Oracle Polska: wzrost o 8%

W zakończonym w maju br. 2004 roku finansowym przychody polskiego oddziału Oracle Polska wzrosły o 8 procent. Firma nie chciała jednak ujawnić ich konkretnej wielkości. Według danych z raportu Computerworld TOP 200, w roku kalendarzowym 2003 wielkość sprzedaży firmy na polskim rynku wyniosła 273 mln zł.

Jak przyznają przedstawiciele Oracle Polska, w tym roku szybciej rosła sprzedaż baz danych niż aplikacji, chociaż może się to zmienić w pierwszym półroczu 2005 roku finansowego gdyż wówczas rozpocząć się ma wdrożenie systemu Oracle Applications w PZU. Oracle chce także zdobyć kontrakt w Ruchu oraz – dzięki współpracy z PKP Informatyka – informatyzować spółki z Grupy PKP.

„Lokomotywą wzrostu w ubiegłym roku były dla nas kontrakty w administracji rządowej i samorządowej. Jednym z dużych projektów w tym sektorze była budowa Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zakupiło od nas licencje na bazy danych za ok. 8,5 mln zł” - mówi Paweł Piwowar, prezes zarządu Oracle Polska.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards

W skali globalnej przychody Oracle w IV kw. wzrosły o 9% do 3,1 mld USD, a zysk sięgnął 990 mln USD. Korporacja odnotowała o 12% większe przychody ze sprzedaży oprogramowania (2,5 mld USD), a o 4% spadły jej przychody z usług (do 558 mln USD). W skali całego roku finansowego 2004 r. Oracle miała 2,7 mld USD zysku netto (wzrost o 16%) przy obrotach na poziomie 10,2 mld USD.

Więcej o Oracle w następnym wydaniu tygodnika Computerworld – nr 25/2004

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200