Oracle Polska konsoliduje kanał partnerski po fuzji z Sunem

Po prawnym połączeniu spółek w Polsce, które nastąpiło 1 lipca br., rusza przebudowa kanału partnerskiego.

Partnerzy Sun Microsystems Poland, zapraszani są do programu partnerskiego Oracle OPN Specialized, aby partner mógł oferować hardware wymagany jest poziom Gold. Niższe poziomy partnerstwa nie będą dawały uprawnień do sprzedaży rozwiązań Sun.

Czytaj też:
Przystąpienie do OPN Specialized wymaga podpisania umowy dystrybucyjnej FUDA (Full Use Distribution Agreement), która umożliwia m.in. oferowanie sprzętu, programów i usług Oracle. Przystąpienie do OPN Specialized wiąże się z wypełnieniem aplikacji partnerskiej na stronach Oracle. Firma przygotowała promocyjne stawki opłaty partnerskiej obowiązujące do końca lipca br. Zainteresowane firmy mogą kontaktować się telefonicznie lub e-mailowo z Partner Business Center, jeżeli potrzebują pomocy przy rejestracji w programie partnerskim. W każdym momencie możliwa jest zmiana poziomu partnerstwa.

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
  • SUSE ma pierwszego partnera Platinum w Polsce

W drugiej połowie czerwca partnerom Sun zostały przedstawione umowy dystrybucyjne Oracle dotyczące sprzedaży rozwiązań Sun. Są to standardowe umowy FUDA, ale obejmujące rozwiązania Sun (dla nowych partnerów). Dotychczasowi partnerzy, aby sprzedawać rozwiązania Sun mają możliwość podpisania załącznika do aktualnie posiadanej umowy dystrybucyjnej.

W połowie czerwca 2010 r. Sun Partner Advantage Program (SPA) został zamknięty i nie ma możliwości podpisania nowych umów. Obowiązujące umowy zostały wypowiedziane. Pozostają w mocy do 15 października. Później partnerzy bez umowy z Oracle tracą prawo do oferowania rozwiązań Sun Microsystems. Umowy SPA wygasają natychmiast po podpisaniu umowy dystrybucyjnej FUDA.

Prawne połączenie Oracle Polska i Sun Microsystems Poland nastąpiło 1 lipca br. Od tej pory rozpoczęło się podpisywanie umów lub załączników do umów dotyczących sprzedaży rozwiązań Sun do umowy partnerskiej Oracle FUDA. Dopiero po podpisaniu umowy z Oracle dotyczącej sprzedaży rozwiązań Sun, partnerzy Sun/Oracle będą mogli korzystać z nowych rozwiązań połączonej oferty.

Wszystkie portale, z których korzystali partnerzy Sun zostaną zmigrowane do portalu partnerskiego Oracle. Producent przygotował na stronach internetowych informacje dotyczące rozwiązań, linii produktowych, wymogów certyfikacyjnych dla firm zainteresowanych sprzedażą rozwiązań Sun. Partnerzy Sun otrzymują korespondencję z Oracle dotyczącą przejścia z SPA do OPN Specialized. Firma organizuje także konferencje webowe.

Według nieoficjalnych informacji zainteresowanie nowymi programami partnerskimi jest duże zarówno wśród partnerów Sun, jak i Oracle.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200