Optimus zmniejszy straty

Do końca roku firma planuje sprzedać ok. 70 tys. komputerów. Spółka spodziewa się zmniejszć stratę netto, która w pierwszym kwartale br. wyniosła 12,8 mln zł.

Optimus chce zamknąć II kwartał br. dużo mniejszą stratą finansową w porównaniu z wynikami za okres styczeń-marzec tego roku. W I kwartale Optimus odnotował stratę netto w wysokości 12,8 mln zł. Rok 2000 firma zamknęła stratą na poziomie 40,5 mln zł.

Poprawa wyników finansowych spółki w II kw. będzie wynikiem trwającego w niej procesu restrukturyzacji, w ramach którego m.in. zmniejszono zatrudnienie (pół roku temu z 550 do 400 osób) i wprowadzono zmiany w pionach odpowiedzialnych za dystrybucję i serwis. W II kwartale zyski ma zacząć przynosić leasing nieruchomości spółki.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Polski biznes stawia na chmurę i 5G

Optimus planuje w br. sprzedać tyle samo komputerów pod własną marką co w ubiegłym - ok. 70 tys. Ponad 20% tegorocznej produkcji przeznaczone jest na rynek ukraiński, co jest związane z realizacją dużego kontraktu, jaki zarząd Optimusa podpisał na początku czerwca tego roku.

***

Duży kontrakt Optimusa

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200