Optimus zaskarży Skarb Państwa

Spółka zamierza wystąpić do sądu z powództwem przeciwko polskiemu Skarbowi Państwa o odszkodowanie za straty poniesione przez Optimus SA wskutek błędnych decyzji organów podatkowych i organów kontroli skarbowej. Optimus podpisał we wtorek umowę z firmą Weil, Gotshal Manges - Paweł Rymarz.

Przypomnijmy, 24 listopada 2003 r na posiedzeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego, rozszerzony, siedmioosobowy skład sędziowski rozstrzygnął na korzyść Optimusa wątpliwości związane z ewentualnym "łamaniem przez przedstawicieli Optimusa ustawy o VAT, eksportując, a następnie natychmiast importując komputery i sprzedając je bez 22-proc VAT firmom budującym w latach 1999-2000 szkolne pracownie internetowe".

Na początku grudnia Izba Skarbowa przekazała na konto nowosądeckiego producenta komputerów kwotę 18,3 mln zł z tytułu niesłusznie zapłaconego podatku VAT za lata 1998-1999.

Zobacz również:

  • Tesla stawia na SI

W tym samym czasie krakowska prokuratura umorzyła śledztwo przeciw byłemu prezesowi Optimusa. Roman Kluska nie popełnił przestępstwa, eksportując i importując bez podatku komputery do szkół.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200