Optimus w szkołach

We współpracy ze spółką 2Si, Optimus zrealizuje dwa kontrakty dla MEN o wartości 15,4 mln zł. W ramach projektu producent wyposaży w sprzęt komputerowy ponad 400 pracowni internetowych w gimnazjach i liceach w całej Polsce.

Optimus podpisał wczoraj umowę ze spółką 2Si SA na realizację przetargu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kontrakty z MEN-em dotyczą wyposażenia pracowni internetowych w niezbędny sprzęt komputerowy. Katowicka firma 2Si jako podwykonawca dostarczy i zainstaluje komputery i serwery produkowane przez Optimusa oraz podłączy je do Internetu. Łączna wartość podpisanej umowy wynosi około 15,4 mln złotych.

Sprzęt dostanie 311 gimnazjów z województw: lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz 116 liceów w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Projekt dla MEN-u zostanie wykonany w październiku i listopadzie br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200