Optimus w NATO

22 lutego podpisana została umowa dotycząca zatrudnienia specjalistów Optimusa przy wdrożeniu systemu IT w bazie wojskowej NATO w Belgii. Wartość kontraktu wynosi 1,1 mln zł.

22 lutego podpisana została umowa dotycząca zatrudnienia specjalistów Optimusa przy wdrożeniu systemu IT w bazie wojskowej NATO w Belgii. Wartość kontraktu wynosi 1,1 mln zł. Zdaniem przedstawicieli spółki, jest to pierwszy kontrakt, w którym informatycy z polskiej firmy zostali wynajęci do wdrażania natowskich systemów informatycznych.

Specjaliści z Optimusa i Enterprise będą pracować przy wdrożeniu systemu informatycznego dla NATO w bazie wojskowej PMO SHAPE w Mons w Belgii. Z rozwiązania ma korzystać dowództwo natowskie w Europie i USA.

Zobacz również:

W ubiegłym roku Optimus podpisał umowę ramową (BOA - Basic Ordering Agreement) z agencją NATO NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency). Umowa określała zasady i warunki, na jakich mają być sprzedawane produkty i rozwiązania w dziedzinie teleinformatyki oferowane przez Optimusa.


TOP 200