Optimus sprzedał udziały w eMarket

Nabywcą została spółka Polsat Cyfrowy, która jest obecnie jedynym właścicielem podmiotu. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Optimus sprzedał posiadane 50% udziałów w spółce stowarzyszonej eMarket. Nabywcą została spółka Polsat Cyfrowy, która jest obecnie jedynym właścicielem podmiotu. Wartość transakcji wyniosła 300 tys. złotych.

W komunikacie Optimus poinformował, że: "Elementem tej transakcji było również odzyskanie przez Optimus SA całej kwoty wierzytelności od spółki eMarket. Sprzedaż udziałów jest kontynuacją działań związanych z restrukturyzacją Grupy Optimus rozpoczętą wydzieleniem portalu Onet.pl"

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

W marcu 2000 r. Optimus podpisał z Telewizją Polsat SA umowę o utworzeniu spółki eMarket, której przedmiotem działania jest "handel i pośrednictwo z wykorzystaniem mediów elektronicznych, a w szczególności Internetu i telewizji cyfrowej". Spółka powstała na bazie prowadzonego wówczas przez Optimusa sklepu internetowego www.emarket.pl.

***

Optimus w III kwartale br. zmniejszył z 19,32 mln zł do 13,5 mln zł skonsolidowaną stratę netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200