Optimus rozpoczyna dystrybucję sprzętu marki Compaq

W ofercie spółki znajdą się komputery stacjonarne, notebooki oraz niektóre modele serwerów firmy Compaq. Zarząd Optimusa utrzymuje, że obie marki nie będą ze sobą konkurowały, gdyż ich oferta przeznaczona jest dla innych odbiorców. Spółka spodziewa się wzrostu przychodów ze sprzedaży sprzętu oraz usług serwisowych dotyczących komputerów marki Compaq, które będzie świadczyć na mocy odrębnej umowy.

Na mocy zawartej wczoraj umowy Optimus będzie dystrybuował sprzęt komputerowy marki Compaq. Tym samym firmy przystąpiły do realizacji postanowień listu intencyjnego, podpisanego przez spółki w kwietniu br. W sieci sprzedaży Optimusa znajdą się komputery stacjonarne, notebooki oraz serwery firmy Compaq. Jak zapewnia zarząd nowosądeckiej spółki, obie marki nie będą ze sobą konkurowały. Oferta Optimusa skierowana jest bowiem do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Compaq obsługuje natomiast sektor korporacyjny. Optimus spodziewa się wzrostu przychodów zarówno ze sprzedaży sprzętu, jak i usług serwisowych.

Firmy przewidują, że wielkość obrotów wyniesie ok. 12 mln USD. Optiums i Compaq zamierzają podpisać jeszcze trzy inne umowy. W najbliższym czasie zawarta zostanie umowa serwisowa.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200