Optimus na przyszły rok

Komputery z serii „ready for DVD” będą stanowić podstawową ofertę nowosądeckiej firmy w przyszłym roku.

Komputery z serii „ready for DVD” będą stanowić podstawową ofertę nowosądeckiej firmy w przyszłym roku.

Optimus SA, największy w Polsce producent komputerów PC, przedstawił najnowszą ofertę skierowaną do tych klientów, którzy zamierzają kupić nowe maszyny, umożliwiające wykorzystanie technologii DVD, przystosowane do zapowiadanego na przyszły rok systemu operacyjnego Windows 98. Przedstawiciele Optimusa podczas prezentacji przeprowadzonej wspólnie z polskim przedstawicielstwem Intela przekonywali, że wykorzystane w najnowszych modelach rozwiązania nie będą wymagały modernizacji przez najbliższych kilka lat. Oprócz nowego systemu operacyjnego Microsoftu, w przyszłym roku podstawowym elementem linii Optimusa ma być intelowski procesor Pentium II.

„Zdajemy sobie sprawę, że prezentowane modele z Pentium II w pełnym standardzie są znacznie droższe od modeli obecnie dostępnych na rynku” - powiedział Roman Kluska, prezes nowosądeckiej firmy. Według przedstawicieli Optimusa, cena komputerów z najnowszym procesorem Intela wraz z odpowiednim wyposażeniem i oprogramowaniem jest wyższa o ok. 1300 zł od przeciętnych konfiguracji oferowanych do tej pory. Promocja „Optimus ready for DVD” opiera się jednak na możliwości zakupu komputera ze słabszym procesorem i bez czytnika płyt DVD, z dostępnym teraz systemem Windows 95, który za kilka miesięcy będzie można rozbudować o nowe elementy. Niewykluczone, że do tego czasu niektóre podzespoły stanieją. SA gwarantuje, że w ciągu 15 miesięcy od dnia zakupu przystosuje komputer do standardu DVD. W zależności od wybranej przez klienta konfiguracji, koszt rozbudowy komputera będzie wynosić 300-700 zł.

Dla korporacji

Jednocześnie Optimus po raz pierwszy zaprezentował stacje graficzne z podwójnym procesorem Pentium II 300 MHz, które - według przedstawicieli firmy - mają być tańsze od zbliżonych wydajnością rozwiązań zagranicznych producentów. W ten sam sposób nowosądecka firma chce pozyskać klientów na dwuprocesorowe serwery sieciowe. Jak zapowiedział Marek Maciaś z Optimus SA, na początku przyszłego roku oferta serwerów z Pentium II powiększy się o maszyny wyposażone w cztery procesory.

Nowością przeznaczoną dla rynku korporacyjnego jest również komputer Optimus zgodny ze standardem NetPC, który ma pełnić rolę taniej stacji klienckiej. Jak ujawniono, model ten powstał w związku z planowanym przez Optimusa rozszerzeniem działalności na rynku integracji systemów. W przyszłym roku ten pion działalności, a nie produkcja komputerów PC, ma stanowić podstawowe źródło przychodów spółki.


TOP 200