Optimus: milion na plusie

W III kwartale nowosądecka spółka zanotowała zysk netto w wysokości 1 mln zł w porównaniu ze stratą wysokości 4 mln w analogicznym okresie poprzedniego roku. Łączne przychody firmy wyniosły 45,8 mln zł.

Zysk z działalności operacyjnej Optimusa wyniósł 1,1 mln zł, a zysk na sprzedaży: 61 tys. zł. - Dzięki reorganizacji spółki koszty sprzedaży zmniejszyły się o 38 proc., a koszty ogólnego zarządu o 19 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego - podała spółka w komunikacie. Przychody ogółem za trzy kwartały wzrosły o 30 proc. w porównaniu do ubiegłego roku i osiągnęły wartość 133,8 mln zł.

Skonsolidowane wyniki finansowe za III kw. Optimus poda 10 listopada.

Jak informowaliśmy wcześniej, władze spółki ogłosiły w sierpniu cel: wzrost przychodów o 50-proc. wobec 2003 r., kiedy skonsolidowana sprzedaż sięgnęła 198,3 mln zł.

Pod koniec października Optimus poinformował o utworzeniu Optimus Computer GmbH, dzięki której zaoferuje swoje produkty na rynku niemieckim. Spółka porzuciła plany przejęcia jednego z ukraińskich producentów PC, pozostająć przy współpracy w zakresie zakupów podzespołów do produkcji komputerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200