Optimus kupuje udziały Doktor Q

Firma chce, aby Doktor Q stał się wiodącym w Polsce producentem internetowych systemów finansowych.

Optimus SA podpisał wstępną umowę dotyczącą kupna 85% udziałów krakowskiej spółki Doktor Q. Umowa pomiędzy firmami wejdzie w życie, jeżeli Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów nie zgłosi zastrzeżeń do transakcji. Ostateczna jej wartość ma wynieść ok. 3,3 mln USD, a jej finalizacja przewidziana jest do końca maja br.

W ramach umowy, Optimus po przejęciu udziałów wniesie do spółki kapitał w wysokości 4 mln zł.

Doktor Q specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dotyczącego ochrony i bezpieczeństwa danych dla instytucji finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu Internetu.

Dla Optimusa przejęcie to pozwoli na umocnienie pozycji na rynku producentów oprogramowania internetowego. Firma chce, aby Doktor Q stał się wiodącym w Polsce producentem internetowych systemów finansowych.

Ponadto przedstawiciele Optimusa zapowiedzieli, że ich firma zamierza w br. kontynuować inwestycje w Internet. W planach jest rozbudowa portalu Onet.pl, zakup firm internetowych, pozyskiwanie nowych technologii online oraz rozwój potencjału internetowego w Optimus Lockheed Martin, spółce zajmującej się systemami dla wojska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200