Optimus kupuje 45 proc. udziałów Zatry

Optimus objął za 3,9 mln zł 45 proc. udziałów w skierniewickiej Zatrze, spółce której niedawno przekazał w outsourcing produkcję komputerów osobistych. Jednocześnie Michał Dębski, prezes Zatry, stał się udziałowcem Optimusa.

Jak głosi komunikat producenta, kupno udziałów w Zatrze to "wynik realizacji strategii spółki polegającej na akwizycji producentów komponentów do sprzętu elektronicznego".

Zatra ze Skierniewic zajmuje się produkcją sprzętu elektrotechnicznego m.in. transformatorów małej mocy (do 5000 kV), cewek oraz elementów indukcyjnych. Wśród jej klientów są m.in. General Electric, Hager, ESAB, Honeywell, Danfoss.

Zatra produkuje komputery Optimusa, na mocy umowy ze stycznia br. Pierwsze egzemplarze zjechały z taśm produkcyjnych w kwietniu. W ciągu roku Zatra ma produkować ok. 70 tys. desktopów i 20 tys. notebooków marki Optimus.

Jednocześnie doszło do podwyższenia kapitału zakładowego Optimus SA. Dzieli się on obecnie na 13,248 mln akcji o wartości 13,248 mln zł. W ramach przeprowadzonej emisji prywatnej Michał Dębski, prezes spółki Zatra, wszedł w posiadanie 3,9 mln akcji Optimusa, stanowiących 29,36 % kapitału zakładowego spółki. Udziały Zbigniewa Jakubasa wraz ze spółkami zależnymi (IPACO Sp. z o.o., Multico Sp. z o.o., Multico- Press Sp. z o.o., NEWAG S.A.) w wyniku podwyższenia kapitału spadły do 14,17%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200