Optimus i JTT dostarczą komputery do gimnazjów

Dwa ostatnie przetargi na budowę pracowni internetowych w gimnazjach wygrały wrocławska Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej i gdyński Prokom Software.

Dwa ostatnie przetargi na budowę pracowni internetowych w gimnazjach wygrały wrocławska Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej i gdyński Prokom Software. Pierwsza z tych firm wybuduje 150 pracowni w Regionie I (województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie i podlaskie), gdzie dostarczy komputery JTT Computer SA. Wartość kontraktu wynosi 4,8 mln zł (bez VAT). Prokom stworzy natomiast pracownie w 200 gimnazjach w Regionie IV (województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie). Wartość kontraktu wynosi 6,4 mln zł (bez VAT). Gdyńska firma dostarczy komputery Optimusa.

***

Kto i ile dostarczy komputerów do gimnazjów:

Region, Dostawca; Wartość kontraktu (bez VAT); Sprzęt

I, Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej; 4,80 mln zł; 1500 komputerów JTT Computer

III, Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej; 5,55 mln zł; 1760 komputerów JTT Computer

II, Optimus; 6,40 mln zł; 1990 komputerów Optimus

IV, Prokom Software; 6,40 mln zł; 2000 komputerów Optimus

Źródło: MEN

***

Przetargi w dwóch pozostałych regionach - drugim i trzecim - wygrały odpowiednio: Optimus i Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200