Optimus Technologie i Onet.pl w styczniu na GPW

Na pierwszą dekadę stycznia przyszłego roku zarząd Optimusa planuje debiut giełdowy dwóch spółek powstałych po podziale firmy na część portalową i technologiczną. Jednocześnie Optimus podaje prognozy dotyczące sprzedaży. W IV kw. 2001 r. spółka zamierza dostarczyć na rynek 35 tys. komputerów.

Przedstawiciele Optimusa poinformowali, że na początek przyszłego roku planowany jest debiut giełdowy dwóch spółek - Optimus Technologie i Onet.pl. Oba podmioty wejdą na parkiet warszawskiej giełdy najprawdopodobniej 6 lub 7 stycznia 2002 r. Podział nowosądeckiej spółki na część technologiczną i portalową ma zakończyć się ostatecznie do końca bieżącego roku.

Optimus SA przedstawił także plany dotyczące sprzedaży w IV kwartale br. Zarząd spółki spodziewa się w okresie październik-grudzień sprzedaży na poziomie 35 tys. sztuk komputerów. Plany firmy są ambitne biorąc pod uwagę, że przez pierwsze trzy kwartały tego roku Optimus sprzedał w sumie 43 tys. zestawów komputerowych. Jednakże Jacek Krawczyk, prezes Optimusa, wierzy, że prognozy dotyczące tradycyjnie najlepszego kwartału w tej branżym, są realne. Jednocześnie władze Optimusa spodziewają się, że znaczące zwiększenie przychodów pozwoli spółce zakończyć br. zyskiem.

Zobacz również:

  • SAS ogłosił zamiar wejścia na giełdę

Po trzech kwartałach 2001 r. firma ma 7,15 mln zł straty netto przy 354,77 mln zł przychodów ze sprzedaży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200