OptiView XG – tablet do testowania sieci LAN/WLAN

Fluke poszerza ofertę o tablet OptiView XG (wersja 11), który testuje sieci LAN oraz Wi-Fi. Urządzenie zapisuje przechwycone pakiety na dysk w trybie ciągłym, a następnie automatycznie analizuje je przy użyciu oprogramowania ClearSight v9.5, które wyszukuje błędy dostrzeżone w infrastrukturze sieciowej (np. nieprawidłowe maski podsieci, podwójne adresy IP, brak odpowiedzi routera, itp.).

Tablet w nowej wersji generuje mapy sieci, które mogą zostać wyeksportowane w formie pliku Visio. OptiView XG 11 został uzupełniony o oprogramowanie Windows Reflector, które można pobrać na komputer ze strony internetowej. Aplikacja pozwala przeprowadzać testy wydajnościowe sieci przewodowych z poziomu komputerów połączonych z tabletem OptiView XG w sieci LAN w dowolnym momencie, w dowolnej lokalizacji.

Z tabletem współpracuje aplikacja mobilna HeadsUp XG, przeznaczona na urządzenia z systemem operacyjnym Apple iOS oraz Android. Program zapewnia zdalny dostęp do informacji o problemach występujących w sieci.

Zobacz również:

  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE

Urządzenie ma w swojej ofercie Passus. Firma umożliwia bezpłatne testy tabletu OptiView XG w warunkach własnej sieci, a 14-go listopada o godzinie 10:00 zaprasza na webinar „Pomiary wydajności sieci przy pomocy analizatora OptiView XG. Rejestracja na stronie http://www.passus.pl/strefa-eksperta/webcasty

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200