Opterony z technologią PowerNow

Już niedługo serwery oparte na procesorach Opteron będą zawierać te same mechanizmy zarządzające poborem mocy, jakie są stosowane w notebookach i pecetach. Wszystko za sprawą technologii AMD noszącej nazwę PowerNow.

Technologia wykorzystuje zarówno instrukcje mikroprocesora jak i możliwości systemu operacyjnego, zwiększając lub zmniejszając moc dostarczaną procesorowi, zależnie od tego w jak dużym stopniu jest on wykorzystywany.

Technologia PowerOn przypomina inne rozwiązanie firmy AMD (które jest stosowane w pecetach), noszące nazwę Cool-and-Quiet.

Zobacz również:

  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380

AMD informuje, że instrukcje obsługujące technologię PowerNow zostały wbudowane do procesorów Opteron już w maju br. Dlatego ci użytkownicy, którzy posiadają sewery oparte na tych układach, będą mogli w prosty sposób aktywować technologię PowerNow. Aby to zrobić, wystarczy uaktualnić system BIOS (nowy BIOS będzie można pobierać z witryny firmy AMD). Technologia zostanie udostępniona w pierwszej połowie 2005 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200