Oprogramowanie po fuzji HP i Compaq

HP ogłosiła plany rozwoju pakietów oprogramowania po połączeniu z firmą Compaq. Nowe HP zamierza prowadzić przyszłe prace rozwojowe nad rozszerzeniem pakietów HP OpenView, HP Utility Data Center i HP Opencall.

HP ogłosiła plany rozwoju pakietów oprogramowania po połączeniu z firmą Compaq. Nowe HP zamierza prowadzić przyszłe prace rozwojowe nad rozszerzeniem pakietów HP OpenView, HP Utility Data Center i HP Opencall.

HP OpenView do zarządzania infrastrukturą ma być rozbudowywane w kierunku obsługi usług WWW nowej generacji. Ma ono zapewniać ściślejszą integrację funkcji do zarządzania przedsiębiorstwem i działalnością operacyjną.

HP planuje również rozszerzenie oprogramowania HP Utility Data Center, które umożliwia "wirtualizację" globalnych zasobów infrastruktury. Oprogramowanie to ma zapewnić centrom danych automatyczne prognozowanie problemów, a także dynamiczne uruchamianie odpowiednich zasoby infrastruktury w celu wyeliminowania ich wpływu na wydajność lub dostępność systemu.

Planowane rozszerzenie oferowanych przez HP platform telekomunikacyjnych warstwy pośredniej - Opencall oraz IN7 - ma umocnić pozycję producenta w segmencie usług świadczonych w sieciach bezprzewodowych i stacjonarnych, a także na rynku producentów sprzętu.

HP zamierza także nadal inwestować w rozwiązania warstwy pośredniej w zakresie usług WWW, a zwłaszcza w związane z własnymi platformami linuksowymi i uniksowymi, przy jednoczesnej współpracy z czołowymi producentami oprogramowania warstwy pośredniej - Microsoft i BEA Systems. Ma to umożliwić opracowanie rozwiązań warstwy pośredniej obsługujących środowiska .NET oraz J2EE.

W związku ze zmianą strategii dotyczącej oprogramowania, wynikającą z połączenia firm, HP dokonała przeglądu inwestycji w oprogramowanie warstwy pośredniej. Podjęto decyzję o wycofaniu z oferty oprogramowania warstwy pośredniej produktów: HP Netaction Application Server, HP Netaction Web Services Platform i HP Web Services Registry. Firma ma wykorzystać technologie związane z tymi produktami w rozwoju technologii i produktów w wybranych obszarach strategicznych, zwłaszcza w zakresie zarządzania usługami WWW i działalnością biznesową.

Szczegółowe informacje o programie przejściowym, związanym z wycofaniem produktów Netaction, firma ma opublikować do połowy września br.