Oprogramowanie Macromedii pod MAC OS X

W przyszłym miesiącu Macromedia wprowadzi na rynek pakiet FreeHand 10 specjalnie dla systemu MAC OS X.

W przyszłym miesiącu Macromedia wprowadzi na rynek pakiet FreeHand 10 specjalnie dla systemu MAC OS X.

Jest to pierwszy produkt Macromedii przeznaczony dla nowego systemu operacyjnego Macintosha. Ruch ten także pozostawił w tyle innych producentów oprogramowania takich jak Adobe Systems czy Microsoft.

FreeHand 10 przeznaczony jest przede wszystkim dla grafików przygotowujących wydruki jak i publikujących swoje prace w Internecie. FreeHand 10 pełni funkcje profesjonalnego narzędzia do tworzenia i modyfikowania layoutu. W stosunku do poprzedniej wersji pakietu, zawiera kilka modyfikacji w interfejsie użytkownika. Dodano także możliwość współpracy programu z siecią. FreeHand 10 lepiej współpracuje także z pakietem Macromedia Flash a opcja „master page” umożliwia edytowania nawet kilkuset stron jednocześnie.

Analitycy twierdzą, że ok. 45% użytkowników Freehanda korzysta z platformy Mac. Reszta to użytkownicy pecetów i systemu Windows. FreeHand 10 w wersji dla MAC OS 10 pojawi się w maju w cenie ok. 399 USD (ok. 1600zł). Upgrade z poprzedniej wersji pakietu kosztować będzie ok. 129 USD (ok. 550 zł), a pakiet Flash 5/FreeHand 10 Studio będzie dostępny ok. 599 USD (ok. 2400 zł). Przez limitowany czas będzie także dostępny w cenie 499 USD (ok. 2000 zł). Upgrade z poprzedniej wersji Flash dla Freehand studio 10 kosztować będzie 199 USD. (ok. 800zł). Wersja PC pakietu ukaże się wkrótce po premierze wersji MAC.

Wiecej informacji:

Macromedia Inc.

www.macromedia.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200