Opóźniony patch Microsoftu

Usterka mechanizmu WindowsUpdate sprawiła, że cześć użytkowników systemów z rodziny Windows dopiero wczoraj mogła pobrać udostępnione już miesiąc temu uaktualnienie, usuwające błędy w FrontPage Server Extensions.

FrontPage Server Extensions znaleźć można w systemach Windows 2000 i XP, a także w pakiecie Office XP. Zdaniem Microsoftu, błędy w tym oprogramowaniu mogą w specyficznych okolicznosciach posłużyć nieautoryzowanym użytkownikom do przejęcia pełnej kontroli nad systemem.

Uaktualnienie usuwające ów błąd zostało przygotowane już miesiąc temu (pisaliśmy o tym 12 listopada:http://www.pcworld.pl/news/60936.html ), jednak z powodu błędu w mechanizmie WindowsUpdate, służącym do automatycznego rozprowadzania uaktualnień do produktów Microsoftu, część użytkowników mogła pobrać je dopiero wczoraj.

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że błąd już zidentyfikowano i usunięto, tak więc podobny problem nie powinien powtórzyć się w przyszłości.

Warto przypomnieć, że grudzień miał być "miesiącem bez patchy" - wczoraj koncern oficjalnie informował, że w tym miesiącu nie udostępniony zostanie comiesięczny pakiet uaktualnień i poprawek do systemów z rodziny Windows (więcej na ten temat:http://www.pcworld.pl/news/61837.html ).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200