Opóźniona premiera układów Foster

Nowy procesor Intela z serii Xeon, znany dotychczas pod kodową nazwą Foster, zostanie wprowadzony do sprzedaży dopiero za kilka tygodni. Powodem przesunięcia terminu rynkowej premiery było wykrycie błędu w konstrukcji mechanicznej nowego układu.

Dopiero za kilka tygodni, a nie jak zapowiadano - 8 maja, Intel wprowadzi do sprzedaży nowy procesor serwerowy serii Xeon, znany dotychczas pod kodową nazwą Foster.

Nowy Xeon będzie zbudowany wg architektury NetBurst, znanej z układów serii Pentium 4. Przedstawiciela Intela twierdzą, iż opóźnienie premiery jest spowodowane wykryciem pewnych problemów związanych z obudową układu, która może ulec uszkodzeniu w przypadku nieumiejętnego montażu w gnieździe Socket 603. Wytwórcy płyt głównych są już przygotowani na dostarczenie na rynek płyt dla procesorów Foster. Będą one wyposażone w opracowany przez Intela chipset i860.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200