Opis produktów

California Access 7000

Notebook CA 7000 jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej ekranu 14,2" (nieco więcej niż kartka A4), procesor Pentium MMX 233 MHz, 32 MB RAM i dysk o pojemności 2 GB. Pod względem szybkości komputer osiągnął dobre wyniki zarówno w teście prezentującym wydajność przetwarzania programów tradycyjnych (WinCheckIt), jak i sprawdzającym wydajność wykonywania dodatkowych rozkazów MMX (Intel Multimedia Benchmark). Urządzenie zapewnia wysoką wydajność i komfort pracy, ale, niestety, ma duże wymiary i wagę (ok. 4 kg). Zastosowana karta graficzna, wykorzystująca układy Trident/PCI, umożliwia uzyskanie rozdzielczości 1024 x 768 pkt. Do notebooka można również podłączyć zewnętrzny monitor CRT, LCD lub odbiornik TV (PAL lub NTSC). Wyrafinowanej grafice towarzyszy system audio, pozwalający na generację dźwięku przestrzennego (Audio 3D). Notebook można dołączyć do opcjonalnej stacji dokowania.

Komputer jest też wyposażony w szeregowy interfejs USB, klawiaturę zgodną z Windows 95, dwa głośniki, panel kontrolny LCD oraz dotykowy stolik pełniący funkcje urządzenia wskazującego. Z prawej strony obudowy zainstalowany jest napęd CD-ROM o szybkości transmisji danych 1716 kB/s +/- 17%. Notebook CA 7000 zawiera napędy FDD i CD-ROM, ale jednocześnie tylko jedno z tych urządzeń może być zainstalowane w wewnętrznym gnieździe komputera. Drugie można podłączyć zewnętrznie za pośrednictwem kabla do łącza równoległego.

W skład standardowego wyposażenia komputera wchodzi dodatkowy moduł z akumulatorem dołączany od spodu notebooka.

W zestawie znajduje się podręcznik użytkownika (niestety, tylko w wersji angielskiej) oraz kilkanaście dyskietek ze sterownikami dla różnych systemów operacyjnych. Całość, przy średniej cenie, prezentuje równocześnie średni poziom technologiczny. Mimo konieczności korzystania z zewnętrznego napędu FDD lub CD-ROM, waga notebooka jest względnie duża.

HiNote VP 745

HiNote VP 745 to najsilniejszy notebook z serii HiNote 700 Digitala. Komputer ma tradycyjną obudowę i jest zgodny z najnowszymi tendencjami w dziedzinie konstrukcji notebooków. Zbudowano go na bazie architektury PCI i wyposażono w Pentium MMX 266 MHz, 32 MB RAM, dysk o pojemności 4 GB, 13" wyświetlacz TFT oraz 128-bitową kartę graficzną MagicGraph 128 firmy NeoGraphics. Dodatkowy monochromatyczny wskaźnik ciekłokrystaliczny umieszczony pod obrzeżem ekranu wyświetla m.in. ikony poziomu naładowania baterii i informacje o innych funkcjach systemowych. Podobnie jak w innych konstrukcjach firmy Digital, dysk jest połączony w jeden moduł z napędem CD-ROM (20x). Uzupełnieniem wyposażenia notebooka jest 16-bitowy system dźwiękowy, wbudowane głośniki stereofoniczne, mikrofon oraz gniazdo PC Card (dwa Typ II lub jedna Typ III), zgodne ze standardem ZV (Zoom Video).

Komputer ma jedną wnękę na instalację wymiennych modułów - może to być zestaw FDD/CD-ROM lub dodatkowy akumulator litowo-jonowy.

Dołączone do HiNote oprogramowanie jest podobne dla wszystkich modeli VP. Oprócz preinstalowanego systemu Windows 95 (w wersji angielskiej) otrzymuje się dysk CD-ROM (HiNote System CD) z dokumentacją, zestawem praktycznych aplikacji i kompletem sterowników. Wśród zestawu aplikacji znajduje się wiele programów związanych z komunikacją, m.in. MS Internet Explorer, WebEx (program, który "ściąga" stronę WWW na dysk twardy, aby potem ją można było przeglądać), TranXit (program obsługujący zdalną transmisję danych za pośrednictwem interfejsu IrDA) oraz Digital Client Works (oprogramowanie sieciowe). Jednocześnie do notebooka dołączono dysk CD-ROM, który zawiera kopię bezpieczeństwa zasobów dyskowych.

Komputer może być rozbudowany za pomocą replikatora (tzw. ministacja dokowa), który pozwala na korzystanie z większych głośników, dodatkowego monitora i klawiatury, łącza USB, gniazd MIDI, audio lub drukarki.

HiNote VP 745 jest urządzeniem przystosowanym do współpracy z napędami DVD (DVD-Ready) i zgodnym ze specyfikacją PC97. Ważną zaletą jest 3-letnia gwarancja, a konstrukcja daje podstawy, aby twierdzić, że w tym czasie HiNote VP 745 zbytnio się nie zestarzeje.W porównaniu notebook zajął drugie miejsce.


TOP 200