Operator Vectra znowu ukarany przez UKE

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożył na operatora telewizji kablowej Vectra karę w wysokości 200 tys. złotych w związku z naruszeniem obowiązków związanych z przetwarzaniem i ochroną danych użytkowników. To już druga kara dla operatora za naruszenie obowiązków związanych z przetwarzaniem danych konsumentów nałożona przez UKE w ciągu ostatniego miesiąca.

Decyzja Prezesa UKE o nałożeniu kary została wydana przeprowadzonej kontroli. Podczas kontroli analizie poddano 114 umów pisemnych zawartych przez operatora z osobami fizycznymi. Analiza dokumentacji wykazała liczne naruszenia przepisów Prawa telekomunikacyjnego. Naruszenia są ściśle związane z niedopełnieniem przez Vectrę obowiązku uzyskania zgody abonenta na przetwarzanie jego danych takich jak numer rachunku bankowego, karty płatniczej, adres korespondencyjny, adres poczty elektronicznej i numery telefonów kontaktowych.

Kara dla Vectry za naruszenie obowiązków związanych z przetwarzaniem danych konsumentów to już druga kara jaką Prezes UKE nałożył na spółkę w ciągu ostatniego miesiąca. 27 grudnia 2012 roku Prezes UKE przekazał do opinii publicznej informację o nałożeniu na Vectra S.A. kary w wysokości 350 000 zł za naruszenie w kilkunastu kategoriach obowiązków informacyjnych w stosunku do konsumentów.

Zobacz również:


TOP 200