OpenJDK zmieni adres

OpenJDK - pakiet przeznaczony dla deweloperów piszących aplikacje przy użyciu wspieranego przez firmę Oracle języka programowania Java SE (Java Standard Edition) - może zagościć wkrótce na witrynie GitHub.

Wszystkie elementy pakietu OpenJDK znajdują się obecnie w repozytorium hostowanym przez serwer Mercurial, ale projekt Skara (który powstał z myślą o zbudowaniu zupełnie nowego ekosystemu tej platformy programowania) zakłada, że zostanie ono przeniesione w inne miejsce. W opinii wielu analityków jest wysoce prawdopodobne, że będzie to witryna GitHub.

Jeśli pakiet OpenJDK razem ze wszystkimi towarzyszącymi mu narzędziami zostanie przeniesiony na GitHub, programiści będą mieli do dyspozycji kompleksową platformę programowania. Takie posunięcie może też zainteresować programistów używających języka Java, którzy działają poza środowiskiem Java Development Kit).

Zobacz również:

Mówi się, że decyzja o przeniesieniu pakietu OpenJDK w inne miejsce może zapaść w momencie premiery nowej edycji tego narzędzia. Chodzi o oprogramowanie JDK 12, którego oficjalną premierę zapowiedziano na marzec przyszłego roku.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200