Open-Xchange Server będzie darmowy

Niemiecka firma Netline Internet Service, producent aplikacji Open-Xchange Server, postanowiła udostępnić swój produkt na licencji GPL. Open-Xchange Server stanowi alternatywę dla Microsoft Exchange i jest wykorzystywany m.in. w SuSE Linux Openexchange Server (SLOX).

Dzięki tej decyzji zarówno użytkownicy, jak i partnerzy firmy będą mogli swobodnie dysponować kodem programu, w tym także wprowadzać do niego własne poprawki. Producent liczy na to, że dzięki udostępnieniu kodu przyspieszony zostanie rozwój programu, poprawi się również jego funkcjonalność.

Open-Xchange Server obsługuje m.in. pocztę elektroniczną, kalendarze, dokumenty oraz listę kontaktów. Darmowa wersja pozwali na obsługę programu z poziomu przeglądarki internetowej, jeśli jednak chciałoby się skorzystać z programów MS Outlook albo Novell Evolution, trzeba będzie dokupić dodatkowy moduł.

Wolnodostępna wersja Open-Xchange Server pojawi się na stronachhttp://Open-Xchange.org orazhttp://openexchange.com pod koniec miesiąca. Będzie ją można uruchomić m.in. w systemach Novell SuSE Linux, Red Hat Linux oraz Debian.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200