Open-E wkracza na polski rynek

Firma Open-E, producent oprogramowania do tworzenia rozwiązań pamięci masowych IP, otworzyła swój oddział w Polsce.

Firma Open-E oferuje wielofunkcyjne oprogramowanie umożliwiające tworzenie pamięci masowych IP. Oprogramowanie to, przeznaczone dla firm małych i średnich, może być w łatwy sposób zintegrowane z już istniejącą siecią firmową, bez dodatkowych nakładów finansowych na sprzęt. Pozwala też na optymalne wykorzystanie storage-u, centralizację i ochronę danych oraz poprawę zarządzania i dostępności danych.

Od stycznia 2008 roku Open-E oferuje freeware'ową wersję swojego systemu operacyjnego Data Storage Server (DSS). Oprogramowanie DSS Lite, jest dostępne dla systemów Windows, Linux i Mac OS X pod adresem www.open-e.com/free. Open-E DSS wspiera wiele technologii, łączy w sobie wszystkie funkcjonalności Network Attached Storage (NAS) i iSCSI, wspiera również technologię Fibre Channel. Wersja DSS Lite jest wersją oprogramowania DSS, której użytkowanie nie jest limitowane czasowo. Obsługuje pojemność do 1 TB a wsparcie techniczne jest ograniczone do korzystania z forum.

Rodzina produktowa Open-E poszerzyła się ostatnio o kolejne licencje na następujące pojemności: 4, 8 i 16 TB, gdzie zwiększenia obsługiwanej pojemności można dokonać poprzez zakup dodatkowych kluczy licencyjnych. Produkty Open-E są dostępne w cenie od 419 euro za Open-E iSCSI-R3 (4 TB) do około tysiąca euro za Open-E DSS 16 TB (z NAS, iSCSI i FC).


TOP 200