Oparcie w kliencie

Microtech Hardware planuje rozwijanie i wdrażanie systemów teletransmisji danych, handlu elektronicznego i obiegu dokumentów.

Microtech Hardware planuje rozwijanie i wdrażanie systemów teletransmisji danych, handlu elektronicznego i obiegu dokumentów.

Microtech rozpoczynał działalność pod koniec lat 80., tak jak wiele innych firm sprzedając komputery PC również na rynki wschodnie. Był jednym z pierwszych dilerów Compaqa w Polsce. Po podziale na Microtech Software (obecnie Interlan) i Microtech Hardware, ta ostatnia firma rozpoczęła nowy etap rozwoju. W ofercie znalazła się kompleksowa obsługa informatyzacji przedsiębiorstw, szczególnie od strony sprzętowej - sieci rozległe, instalacja dużych serwerów - choć też i oprogramowania.

Zachodnie dla dużych...

Microtech Hardware rozpoczął wdrożenia systemu zarządzania przedsiębiorstwem PRO/MIS autorstwa polskiej firmy CSBI (obecnie ComputerLand), a od niedawna również systemu MFG/PRO firmy QAD. "Do naszego rozwoju przyczyniła się firma Lucent Technologies Polska, którą od 4 lat obsługujemy w zakresie utrzymania systemów informatycznych. W polskich warunkach firmie informatycznej trudno jest inwestować w wiedzę i konkretne rozwiązania informatyczne, nie mając w perspektywie odbiorcy tych produktów i usług" - mówi Grzegorz Rybczyński, prezes Microtech Hardware.

Firma ma za sobą eksperyment z projektowaniem i tworzeniem własnych aplikacji. Zbudowała moduł zarządzania produkcją, uzupełniający funkcje pakietu PRO/MIS. Aplikacja ta nie będzie jednak dalej rozwijana. Zdaniem prezesa Microtech Hardware, potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych w większym stopniu zaspokaja pakiet MFG/PRO.

"Produkty typowo polskie raczej nie przejdą próby rynku. Budowanie polskich programów przy istniejących rozwiązaniach zachodnich jest wyważaniem otwartych drzwi. Wdrożenie MFG/PRO to dla klienta otrzymanie systemu opartego na standardach światowych, a koszt jego wdrożenia jest porównywalny z kosztami polskiego systemu wspomagającego zarządzanie" - stwierdza Grzegorz Rybczyński.

...polskie dla małych

"Nie oznacza to jednak rezygnacji z oferowania polskich produktów, przeznaczonych dla niewielkich firm. Wynika to także z tego, że działamy na lokalnym rynku Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie niełatwo o klientów zainteresowanych dużymi systemami" - dodaje prezes Microtech Hardware.

Firma zamierza wkrótce rozszerzyć ofertę o rozwiązania do transmisji danych i budowy rozległych sieci korporacyjnych, a także systemy obiegu dokumentów oparte na Lotus Notes. Bydgoska firma zamierza również oferować narzędzia informatyczne wspomagające handel elektroniczny.

"Będziemy poszukiwać nisz rynkowych, luk w ofercie innych firm informatycznych, gdzie moglibyśmy zaistnieć. Być może będziemy polonizować system obsługujący centrum telefonicznej obsługi klientów" - mówi Grzegorz Rybczyński.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200