Ontrack otwiera biuro w Warszawie

Biuro w stolicy od początku października będzie przyjmować zlecenia na odzyskanie danych z Mazowsza.

Biuro w stolicy od początku października będzie przyjmować zlecenia na odzyskanie danych z Mazowsza.

Oddział warszawski pozwoli również na lepszy kontakt z odbiorcami usług firmy - przekonują przedstawiciele spółki. W Warszawie nie będzie jednak laboratorium odzyskiwania danych. Zlecenia będą przekazywane do katowickiego ośrodka Ontrack. Najczęściej uszkodzone dyski i inne nośniki są przesyłane do Ontrack pocztą kurierską. Zdarza się też, że klienci zamawiają interwencje w swojej siedzibie. W zależności od popytu na takie usługi warszawskie biuro będzie rozbudowywane. Na razie jest to jednoosobowe przedstawicielstwo.

O zamiarach uruchomienia warszawskiego oddziału Ontrack informowaliśmy już w maju br. Według danych spółki, ok. 36% zapytań dotyczących odzyskiwania danych pochodzi właśnie z województwa mazowieckiego. W 2005 r. Ontrack przejął swojego konkurenta - spółkę Ibas. Markę rozwiązań Ibas zachowano, ale łódzkie przedstawicielstwo tej norweskiej firmy zostało zlikwidowane. W zamian rozbudowano nieco laboratorium Ontrack w Katowicach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200