Onet wygrał Pojedynek

W przeprowadzonego na łamach naszego serwisu Pojedynku, w którym skonfrontowaliśmy dwa czołowe polskie portale internetowe, zwyciężył Onet.pl - zagłosowało na niego ok. 56% internautów biorących udział w zabawie. Trzeba jednak zaznaczyć, że był to najbardziej wyrównany jak to tej pory Pojedynek - przewaga Onetu była stosunkowo niewielka. "Zarówno komentarze internautów jak i liczba oddanych na WP głosów wskazuje, że portal posiada duże grono lojalnych użytkowników i cieszy się ich zaufaniem. Jest to dla nas wyjątkowo cenne, szczególnie w obecnej trudnej sytuacji firmy związanej z konfliktem właścicielskim." - komentuje Agnieszka Szwaj z WP.

Onet wygrał Pojedynek

Wyniki Pojedynku PCWK

W głosowaniu wzięło udział ponad 1,4 tys. osób. Podobnie jak wszystkie inne Pojedynki, również ten wzbudził żywą dyskusję wśród głosujących - obok Pojedynku pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy, wskazujących zarówno słabe, jak i mocne strony obu portali. "Onet i Interia walą reklamami. WP pod tym względem jest lepsza, tak jak WPKontakt jest najlepszym komunikatorem. Głosuję za WP !!" - zauważył the pniack. Tym samym tropem poszedł LESLAW, który zwracał uwagę na inne zalety WP.pl - "Wybrałem WP, ponieważ jest bardziej zorganizowana i to jest jeden plus, drugi że jest po prostu lepsza .Onet jest po prostu nabzdyczony- a do tego fatalnie wykonany pomimo wpompowania weń sporego szmalu. Istotne jest również i to że WP jest żywa...".

"Na Wirtualnej dobijają mnie te wszystkie reklamóweczki, których wszędzie pełno (czasem nie da się ich zamknąć, a przesłaniają pół strony) i kretyńskie playery dzwonków polifonicznych (których (...) nie da się wyłączyć)." - kontrował Witek, zwolennik Onetu, któremu wtórował internauta podpisujący się jako xmemphis "Mój wybór to ONET.PL... To proste jest tam wszystko czego mi trzeba - encyklopedia, słowniki, świeże wiadomości, a nawet program TVN24... Nigdy nie zamienię na inny... WP nie daje mi tych rzeczy..."

Zobacz również:

  • Jak bez problemów przejść do chmury?

Onetowi dostało się w komentarzach za 'zwodnicze tytuły': "W Onecie jak klikniesz na temat w wiadomościach nie koniecznie pokazuje się cos z tym tematem związanego" - narzekał Kleryk, zaś dmrstk dodał: "Na onecie zwodzą tytuły, tej stronie nie wierzę już na słowo".

O komentarz do wyniku pojedynku poprosiliśmy przedstawicieli portali:

"WP utrzymuje silną pozycję w rankingach polskich portali, co można zaobserwować nie tylko w Państwa sondażu, ale i wynikach badań realizowanych przez niezależne organizacje. Zarówno komentarze internautów jak i liczba oddanych na WP głosów wskazuje, że portal posiada duże grono lojalnych użytkowników i cieszy się ich zaufaniem. Jest to dla nas wyjątkowo cenne, szczególnie w obecnej trudnej sytuacji firmy związanej z konfliktem właścicielskim. Użytkownicy WP, od początku istnienia serwisu, brali czynny udział w jego tworzeniu i to dzięki ich sugestiom portal osiągnął taką pozycję. Mogę obiecać, że nadal będziemy się starali wychodzić na przeciw ich oczekiwaniom i stale doskonalić swoją ofertę." - komentuje Agnieszka Szwaj, Kierownik Zespołu Komunikacji Wirtualnej Polski.

"Wprawdzie znany jest metodologiczny problem z tego typu sondażami (a już tym bardziej z wypowiedziami na jakimkolwiek forum internetowym), ale tak się składa, że stosunek głosów na rzecz WP, w porównaniu do głosów za Onet.pl (w tej chwili 581:746) prawie dokładnie odpowiada względnym zasięgom tych portali, zanotowanym przez SMG/KRC w marcu 2004: WP ma 79,2% miesięcznego zasięgu Onet.pl." powiedział nam Mariusz Biedrzycki z Onet.pl

Wyniki Pojedynku oraz wszystkie komentarze można znaleźć tutaj:

http://www.pcworld.pl/pojedynek/5.html

Archiwum Pojedynków:

http://www.pcworld.pl/pojedynek/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200