One UI 6 z Galaxy AI zmierza na popularne zegarki Samsunga

Poprzednie generacje zegarków Galaxy Watch oparte na systemie Wear OS otrzymują powoli najnowszą wersję nakładki graficznej One UI 6.0

One UI 6 w wersji na system operacyjny Wear OS jest pierwszą aktualizacją zegarków Samsunga wprowadzającą na pokład rozwiązania powiązane ze sztuczną inteligencją. Najnowsze oprogramowanie powoli trafia właśnie na poprzednie generacje zegarków, czym Samsung potwierdza wcześniejsze obietnice o rozszerzeniu wsparcia. Oprogramowanie z nakładką One UI 6 w wersji Beta zostało udostępnione wybranym użytkownikom zegarków Galaxy Watch 5 (wydanych na rynek w 2022 roku) oraz Galaxy Watch 4 (wydanych na rynek w 2021 roku). Tym samym Samsung zwiększa okres wsparcia zamierzając konkurować z zegarkami od firmy Apple.

Samsung Galaxy Watch 4
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy Watch 4

Źródło: samsung.com

Nakładka One UI 6 Watch, oparta na wersji Wear OS, po raz pierwszy wprowadza Galaxy AI na smartwatche Samsunga, wraz z kilkoma innymi nowymi funkcjami. Głównymi nowościami jest lepsze śledzenie zdrowia i snu.

Zobacz również:

  • Pierścionek Galaxy Ring może być droższy, niż sądziliśmy
  • Galaxy AI trafi nawet na 3 letnie flagowce Samsunga

W oficjalnym dzienniku zmian nie brakuje sporej ilości wpisów o optymalizacji oprogramowania, poprawie prędkości działania i responsywności zegarków, a także wydłużeniu czasów pracy na pojedynczym ładowaniu akumulatora. Samsung wprowadził również kilka nowych gestów pozwalających na wygodniejsze sterowanie zegarkami.

Koreański producent nie informuje kiedy finalna wersja oprogramowania trafi na zegarki Galaxy Watch. Prawdopodobnie aktualizacja wdrażana będzie falami pod koniec wakacji lub na początku jesieni 2024 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200