Olivetti Road Show

Nowe modele komputerów firmy Olivetti odwiedziły w ramach Road Show pięć stolic krajów Europy Wschodniej, rynku z którym Olivetti wiąże wielkie nadzieje.

Nowe modele komputerów firmy Olivetti odwiedziły w ramach Road Show pięć stolic krajów Europy Wschodniej, rynku z którym Olivetti wiąże wielkie nadzieje.

Oferta Olivetti dotyczy: sprzętu, a w nim komputerów, drukarek oraz sprzętu biurowego; systemów informatycznych przeznaczonych przede wszystkim dla sektora finansowego, usługowego i administracji publicznej oraz szeroko rozumianych usług.

W trakcie Olivetti Road Show zaprezentowano cztery nowe linie produktów z rodziny komputerów PC:

M6 Suprema to propozycja dla użytkowników o najwyższych wymaganiach. Komputery z tej linii są wyposażone w nowe karty graficzne, procesory Intel 486 (a model M6-620 w Pentium) oraz układy audio przygotowane dla programów multimedialnych. Dzięki możliwości wmontowania Intel OverDrive użytkownik może dwukrotnie podwyższyć wydajność komputera.

M6 Suprema to jednocześnie komputery energooszczędne i ekologiczne. Komputery z serii M6-400 mają znak "ENERGY STAR", przyznawany przez EPA (Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska). Otrzymują je maszyny zużywające poniżej 30 W w czasie spoczynku. Nawet obudowy tych komputerów nadają się do ponownego wykorzystania, a całość jest opakowana w ekologiczny papier.

M4 Modulo to propozycja dla użytkowników, którzy potrzebują sprzętu o wysokiej jakości i umiarkowej cenie. Linia Modulo charakteryzuje się budową modularną. Osiem podstawowych modeli może tworzyć w sumie 33 różne konfiguracje. Wszystkie modele są także zaopatrzone w gniazdo Intel OverDrive oraz zaawansowany system video o stabilnym wyświetlaniu.

Z kolei Philos to najnowsza generacja notebooków. Do wyboru są cztery ergonomiczne i lekkie (ok. 2 kg) modele o wymiarach nie przekraczających formatu A4. Modularna budowa pozwala np. na łatwą wymianę zarówno zasilacza na wewnętrzną stację dyskietek, jak i twardego dysku ukrytego pod klawiaturą. Modele 33 i 44 wyposażone są w mikrofon i głośnik pozwalające na nagrywanie i odtwarzanie głosu. Ceny od 2,2 tys. USD za model z ekranem monochromatycznym do 5,3 tys, USD za model z ekranem kolorowym.

Największym hitem pokazu był najnowszy model subnotebooka - Quaderno 33 - ważący niewiele ponad 1 kg o wielkości nie przekraczającej formatu A5. Nazwa komputera (quaderno znaczy po włosku "zeszyt") nawiązuje do jego zwartej sylwetki. Osobliwą cechą Quaderno jest możliwość wykorzystywania go jako dyktafonu. Wbudowany Business Audio System pozwala na nagrywanie i odtwarzanie dźwięku, korzystanie z linii telefonicznych i to zarówno w trybie cyfrowym (modem, fax), jak i analogowym (wysyłanie i odbieranie informacji głosowych). Komputer wyposażony jest w procesor 386SXL/20 MHz, 4 MB RAM i twardy dysk 60 lub 120 MB. Cena - 2,8 tys. USD.

Z drukarek Olivetti zaprezentował drukarkę atramentową JP 250. Konstrukcja głowicy pozwala na wielokrotne napełnianie jej tuszem co zmniejsza koszt zadrukowania jednej strony o prawie 40% i znacznie przedłuża żywotność mechanizmu drukującego. Oznacza to, że drukowanie w technologii bubble ink-jet staje się tańsze niż w laserowej i tylko odrobinę droższe niż przy zastosowaniu tradycyjnych drukarek igłowych. Spośród innych zalet tej drukarki należy wymienić małą moc, cichą pracę oraz wysoką jakość wydruku.

Według DATAQUEST Olivetti jest największym europejskim producentem komputerów osobistych i drukarek w Europie. Jest obecny bezpośrednio w 49 krajach, włączając w to niemal wszystkie kraje Europy Centralnej i Wschodniej.

Olivetti znany jest we Włoszech także ze wspierania rodzimej kultury i sztuki. Finansował m.in. prace konserwacyjne przy Ostatniej Wieczerzy Leonardo da Vinci. W Polsce firma Olivetti działa od 1991 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200