Olimpijskie złoto

Pierwszy sukces Polaków w roku olimpijskim odnieśli... młodzi informatycy. W zakończonej właśnie Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej dla uczniów szkół średnich w Ventspils na Łotwie polscy licealiści zdobyli 4 złote i 2 srebrne medale. Pierwsze miejsce w rankingu zdobył Filip Wolski z III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

To kolejny duży sukces Polaków w międzynarodowych zawodach informatycznych. Po zdobyciu w ub. roku pierwszego miejsca w mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym ACM ICPC, przez zespół z Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki (MIM UW) Uniwersytetu Warszawskiego, dwukrotnym zwycięstwie Tomasza Czajki (członka zespołu mistrzów) w konkursie Top Coder, wysokim 10 miejscu nowego zespołu MIM UW w tegorocznej edycji konkursu ACM ICPC, sukcesach informatyków z Politechniki Poznańskiej europejskim konkursie zorganizowanym przez Microsoft przyszła kolej na polskich licealistów. Pozostaje mieć nadzieję, że z młodych informatyków zaczną wreszcie brać przykład polscy sportowcy.

Zobacz również:

  • Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2022”
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200