Olbrzymie inwestycje Samsunga w IT

Południowokoreańska firma zamierza w ciągu najbliższych trzech lat wydać na rozwój nowych technologii gigantyczną kwotę ponad 200 mld USD. Samsung chce inwestować głównie w takie branże, jak półprzewodniki, telekomunikacja robotyka i sztuczna inteligencja.

Samsung

Przyjęta ostatnio przez firmę nowa strategia rozwoju zakłada stworzenie blisko 40 tys. miejsc pracy. Podwyższając plan wydatków na najbliższe trzy lata, Samsung chce utrzymać pozycję lidera w dziedzinie produkcji układów pamięci i powalczyć o czołowe miejsca w innych obszarach przemysłu IT .

W ocenie firmy walka o utrzymanie jak najlepszej pozycji na rynku półprzewodników zaostrza się o czym może świadczyć fakt, że USA chce wydać na ten cel do końca 2014 roku 50 mld USD. miliardów dolarów na rozwój przemysłu chipów. Unia Europejska postawił sobie natomiast za cel uzyskanie 20% udziału w światowym rynku chipów do 2030 r. Również Chiny nie zasypiają gruszek i będą zwiększać w najbliższych latach nakłady na ten cel w tempie 7% rocznie.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Samsung ma własny model AI
  • W Europie powstaną dwie kolejne gigantyczne fabryki baterii samochodowych

Mało kto o tym wie, ale Samsung inwestuje też w biofarmaceutyki. Robią to zależne od niej spółki Samsung Biologics i Samsung Bioepis. Firma chce uzyskać w tym rynku 30% udziału w ciągu najbliższych dwóch lat. Jeśli chodzi o telekomunikację, to Samsung skupi swoją uwagą na oprogramowaniu, chcąc uczynić sieci 5G bardziej inteligentnymi. Rozpocznie te zakrojone na szeroką skale badania nad sieciami bezprzewodowymi kolejnej generacji, bazującymi na technologii 6G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200