Okulary 3D - Samsung znacząco obniża ceny

Samsung zamierza pomóc użytkownikom w decyzji o zakupie 3D TV. Dlatego koreański koncern podjął decyzje o zdecydowanej obniżce cen.

Okulary 3D - Samsung znacząco obniża ceny

3D okulary

Obniżka ma nastąpić 1 maja. Ceny aktywnych (migawkowych) okularów o sygnaturze SSG-3100GB spadły ze 130 do 50 USD. Ponadto każdy telewizor 3D Samsunga z 2011 roku będzie już miał w zestawie dwie pary okularów 3D - wcześniej Samsung w niektórych modelach 3D TV nie dołączał okularów 3D. Teraz ma się to zmienić.

Dlaczego Samsung radykalnie obniża ceny aktywnych okularów 3D?

Znaczna obniżka cen może świadczyć o tym, że telewizory 3D nie sprzedają się tak dobrze jak powinny - jednym z czynników hamujących sprzedaż są z pewnością wciąż zbyt wysokie ceny dla użytkownika masowego. Ponadto konkurencja nie śpi - telewizory LG wykonane w tańszej technologii pasywnej mają lepsze ceny - pasywne (polaryzacyjne) okulary 3D kosztują jedynie 10 USD i są znacznie tańsze od aktywnych (migawkowych). Do tej technologii przekonała się też Toshiba, która właśnie zapowiedziała swój pierwszy telewizor 3D VL863 wykorzystujący technologię polaryzacyjną.

Zobacz również:

  • Samsung ma własny model AI
  • AI od Google tworzy trójwymiarowe obrazy ludzi

Nie byłby to pierwszy raz w historii elektroniki, kiedy gorsza jakość (pasywne 3D) wypiera lepszą (aktywne 3D). Tak było kiedyś z telewizorami LCD i CRT.

Źródło: Electronista

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200