Okna do przymiarki

Producenci PC decydują się na instalację wersji beta Windows 2000 w fabrycznie nowych komputerach.

Producenci PC decydują się na instalację wersji beta Windows 2000 w fabrycznie nowych komputerach.

Migracja do zapowiadanego jeszcze na ten rok systemu operacyjnego Windows 2000 będzie dużym wyzwaniem dla działów informatyki w przedsiębiorstwach zarówno ze względów organizacyjnych, jak i finansowych - wymagania sprzętowe systemu są dosyć wysokie. Wielu znanych producentów komputerów PC podjęło decyzję o instalowaniu w nowych komputerach wersji beta 3 Windows 2000. Ma to lepiej przygotować użytkowników do ewentualnej migracji.

Beta na sprzedaż

Beta 3 Windows 2000 jest dostępna od końca kwietnia br. W skład kosztującego 60 USD pakietu Windows 2000 Corporate Preview Program (CPP) wchodzą: Windows 2000 Professional, Windows 2000 Server, Windows 2000 Server dla procesorów Alpha, Windows 2000 Evaluation i Deployment Kit - przewodnik na płytach CD-ROM do planowania instalacji nowego systemu oraz Windows 2000 Corporate Preview Guide - książkowy przewodnik instalacyjny.

Za dodatkową opłatą ok. 20 USD będzie dostępny Windows 2000 Advanced Server beta 3. Kolejne 22 USD kosztuje wielojęzyczna wersja beta Windows 2000 Professional i Windows 2000 Server. Polskie przedstawicielstwo Microsoftu nie określiło dokładnie, kiedy pakiety te pojawią się na polskim rynku. Wiadomo że otrzymają je partnerzy Microsoftu.

System na próbę

Dell Computer zamierza fabrycznie instalować system w wybranych modelach serwerów PowerEdge, stacjach roboczych Precision, komputerach OptiPlex i notebookach Latitude. Natomiast na firmowej stronie WWW Dell udostępnia narzędzie Windows 2000 Readiness Advisor, które umożliwia sprawdzenie, czy eksploatowane systemy są przygotowane i odpowiednio skonfigurowane do pracy pod kontrolą Windows 2000. Nie wiadomo jeszcze czy komputery Della z preinstalowanym nowym systemem Microsoftu będą oferowane na polskim rynku.

Komputery z testową wersją Windows 2000 znajdą się też w ofercie Compaqa. System jest preinstalowany w wybranych modelach PC, serwerów ProLiant i Prosignia oraz w notebookach Armada.


TOP 200