Oficjalna premiera pakietu Veeam Availability Suite 9.5

Firma Veeam Software poinformowała wczoraj, że zapowiadany przez nią w sierpniu tego roku pakiet Veeam Availability Suite 9.5. jest już dostępny. Jest to najnowsza wersja flagowego rozwiązania tej firmy, przeznaczonego dla przedsiębiorstw korzystających ze środowisk zwirtualizowanych oraz chmur obliczeniowych.

Veeam Availability Suite 9.5 wchodzi w skład szerszego rozwiązania noszącego nazwę Veeam Availability Platform for the Hybrid Cloud i jak podaje producent, oferuje – w porównaniu z poprzednią wersją narzędzia - ponad 175 nowych funkcji..

Najważniejsze nowości oferowane przez Veeam Availability Suite 9.5, to: pełna integracja z aktualnymi technologiami Microsoft używanymi w centrach danych (takimi jak Windows Server 2016, Hyper-V 2016, serwer Nano i Storage Spaces Direct) oraz z systemem ReFS; opcja pozwalająca firmom przywracać lub przenosić do chmury Microsoft Azure wirtualnych maszyn, fizycznych serwerów oraz stacji końcowych opartych zarówno na systemie Windows jak i Linux.

Zobacz również:

  • Bezpieczeństwo w każdym środowisku
  • Chmura prywatna – opcja warta rozważenia

Warto też wspomnieć o rozwiązaniu Veeam ONE 9.5 (będącym częścią pakietu Veeam Availability Suite), które pozwala przedsiębiorstwom oraz dostawcom usług wykorzystać raporty rozliczeniowe dla środowisk wirtualnych i infrastruktury backupu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200