OfficeJet dla małego biura

HP wprowadza do sprzedaży w Europie drukarkę ze skanerem i funkcjami kopiarki.

HP wprowadza do sprzedaży w Europie drukarkę ze skanerem i funkcjami kopiarki.

Hewlett-Packard wprowadził na rynek europejski pierwszy model zintegrowanego urządzenia biurowego rodziny OfficeJet, przeznaczonego dla małych firm, które drukują lub kopiują nie więcej niż 1000 stron na miesiąc. OfficeJet Pro 1150C jest atramentową drukarką połączoną ze skanerem, która oferuje funkcje kolorowej kopiarki. Takie urządzenia Hewlett-Packard produkuje już od pewnego czasu, ale dotąd były one sprzedawane tylko na rynku amerykańskim. W USA dostępne są też modele OfficeJet wyposażone w funkcje faksu.

OfficeJet Pro 1150C zawiera dwie głowice drukujące: jedną z atramentem czarnym, drugą - trzema pojemnikami z kolorowymi CMY. Rozdzielczość druku wynosi maksymalnie 600 x 600 dpi (mono) oraz 600 x 300 dpi (kolor), a szybkość zależnie od trybu jakości - 4-8 str./min (mono) i 1-4 str./min (kolor). Można drukować na foliach, kopertach, nalepkach i papierach specjalnych.

Funkcje drukowania wykorzystują ColorSmart, firmową technologię Hewlett-Packarda, która automatyzuje proces dopasowania kolorów na wydruku do rodzaju dokumentu. Ponadto z urządzeniem dostarczane jest oprogramowanie FontSmart, ułatwiające zarządzanie fontami w systemie Windows. Umożliwia ono definiowanie przez użytkownika grup zawierających stosowane przez niego fonty, dodawanie nowych oraz podgląd wyglądu znaków przed ich wprowadzeniem do dokumentu.

Zintegrowany płaski skaner formatu A4 ma rozdzielczość optyczną 300 dpi dla 24-bitowego koloru (przy interpolacji rozdzielczość wynosi 1200 dpi) i jest zgodny ze standardem TWAIN. Do komunikacji z komputerem PC wykorzystywany jest interfejs równoległy. Zastosowana technologia HP ScanSmart umożliwia współpracę zarówno z programami wykorzystującymi interfejs TWAIN, jak też bezpośrednie wprowadzanie skanowanych obrazów (tekstu, grafiki lub faksów) do praktycznie każdej aplikacji Windows. Oprogramowanie oferuje funkcje automatycznej optymalizacji rozdzielczości oraz palety kolorów podczas skanowania. Wraz z OfficeJet Pro na dysku CD-ROM dostarczana jest pełna wersja pakietu do edycji grafiki Adobe PhotoDeluxe.

Funkcja cyfrowej kopiarki wykorzystuje zestaw technologii określanych przez Hewlett-Packarda jako HP CopySmart. Oferują one: automatyczną korekcję ostrości, kontrastu, odwzorowania koloru i tekstów, powiększenia/pomniejszenia obrazu w skali 50-400%, a także autodopasowanie do strony papieru, na którym wykonywana jest kopia. Urządzenie pozwala na drukowanie 1-50 kopii oryginału przy szybkości 3-7 str./min (mono) oraz 0,8-3 str./min (kolor) zależnie od trybu jakości.

OfficeJet Pro 1150C jest wyposażony w 1,5 MB RAM, dwukierunkowy interfejs równoległy IEEE 1284 i może drukować do 1000 stron na miesiąc.


TOP 200