Office w Linuksie

CrossOver Office to aplikacja, dzięki której bez problemu można zainstalować najpopularniejsze aplikacje systemu MS Windows - w tym pełen pakiet Office - na komputerach pracujących wyłącznie pod kontrolą systemu Linux.

Office w Linuksie

CrossOver Office

Program ten przyda się z pewnością wszystkim tym, którzy przyzwyczaili się do aplikacji 'windowsowych', z których ciężko byłoby im zrezygnować pod Linuksem. Zarówno instalacja CrossOver Office, jak i programów jest bardzo prosta - przeprowadzana jest z użyciem tzw. kreatora. Co ciekawe, zainstalowane programy systemu Windows integrują się z używanym przez nas środowiskiem graficznym (Gnome lub KDE).

Dzięki temu możemy je uruchamiać z paska zadań, paska szybkiego uruchamiania, bądź bezpośrednio otwierać dokumenty i pliki - wszystko zaledwie jednym kliknięciem myszy. Aktualnie CrossOver Office wspiera następujące programy: Microsoft Office XP, 2000 oraz 97, Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft Outlook, Microsoft Internet Explorer, Microsoft Access, Adobe Photoshop, Microsoft Visio, Lotus, Notes Quicken (Microsoft Access i Outlook jedynie w wersji Office 2000).

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie

Producent zapowiada jednak, że lista obsługiwanych aplikacji będzie się na bieżąco powiększała. Jest tylko jeden problem - CrossOver Office jest programem komercyjnym i kosztuje ok. 70 USD. Jego zakupu możemy dokonać na stronie producenta -http://www.codeweavers.com . Tam również można pobrać wersję demonstracyjną programu (trial).

Więcej informacji:

http://www.codeweavers.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200